Članovi našeg društva redovito svake godine u mjesecu Svibnju (MJESEC ZAŠTITE OD POŽARA) vrše razne preventivne radnje na području djelovanja.

Sam početak preventivnih radnji počinje već početkom godine kod podjele kalendara pomažućim članovima društva. Nastavljamo u mjesecu Svibnju pregledom domaćinstava podjelom letaka i drugog propagandnog materijala.

Isto tako svake godine vršimo i pregled ispravnosti vatrogasne opreme.

Imamo operativnu jedincu koja je spremna u svakom trenu javiti se na svaki poziv, također smo razradili interni naćin dojave među operativnim članovima, tako da se u što kraćem roku možemo odazvati na intervenciju.

Jedna od najvažnijih zadaća koje smo si postavili je mobilizacija što većeg broja podmladka i mladeži u naše redove, jer je to preduvjet da društvo nastavi i dalje uspješno djelovati, te isto tako usavršavanje kadrova kroz razne tečajeve za viša vatrogasna zvanja, kao i specijalističke tečajeve koje organizira vatrogasna zajednica.