Vodstvu našeg društva!, Upravni odbor, Zapovjedništvo, Zastupnici u VZG, Statut društva

Svi planirani događaji društva na jednome mjestu!

Poplava Šanteki

Dana 31.03.2018. naša operativna postrojba intervenirala je u zaselku Šanteki, na ispumpavanju vode iz poplavljenog prostora. Naime zbog obilnih i naglih padalina kiše, te sljevanja svih oborinskih voda sa okolnih brda u usjek koji vodi u zaselak Šanteki, stvorila se ogromna bujica koja je cijelo to područje poplavila.

Na mjestima je voda dosezala dubinu višu od jednog metra, te je ulazila u kuće i gospodarske objekte na svom putu. Po dojavi izašli smo na intervenciju sa jedanaest vatrogasaca sa VMŠ-em te tri potopne pumpe.

Po dolasku na mjestu interveniranja, te izviđanjem terena zaklučujemo da sami nećemo moći previše učiniti, te preko OCa zatražimo pomoć DVDa Remetinec,, koji nam stižu u ispomoć sa deset vatrogasaca sa VMŠ-em, te dvije potopne pumpe. Preko predsjednika mjesnog odbora Mladena Benjak zatražimo pijesak i vreće kako bi mogli izraditi zečje nasipe u slučaju da ispumpavanje vode nebi davalo rezultata. Ali uz svu sreću da je kiša prestala padati, i pumpe odlično odradile posao ispumpavanja, nije bilo potrebe za izradom većih zečjih nasipa osim onih koji su bili več načinjeni od strane samih građana kako im voda nebi ulazila kroz ulaze u prostroije. Na intervenciji su bili prisutni svi operativni vatrogasci DVD-a Strmec,

Nemate dopuštenje za komentiranje članka!

Servis za organizaciju rada!